Turniej Piłki Siatkowej - relacja

W dniu 2 kwietnia 2016 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej Prawników. W zawodach wzięło udział aż 5 drużyn:

• Sąd Okręgowy w Olsztynie,
  • Prokuratura Okręgowa w Olsztynie,
  • Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Olsztynie,
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie,
  • Izba Adwokacka w Olsztynie.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie I znalazły się zespoły: Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie oraz Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, zaś w grupie II rywalizowały drużyny Sądu Okręgowego w Olsztynie, Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Olsztynie oraz Izby Adwokackiej w Olsztynie.

W pierwszym meczu grupy pierwszej spotkały się zespoły Sądu Okręgowego w Olsztynie oraz Wojskowej Prokuratury Garnizonowej. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem sędziów 2:0 w setach. W kolejnym spotkaniu tej grupy zmierzyły się zespoły Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Pomimo ambitnej gry prokuratorów mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla radców prawnych. Tym samym radcowie prawni zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i zapewnili sobie udział w meczu finałowym.

W grupie drugiej w pierwszym swoim meczu nasza drużyna zwyciężyła 2:0 zespół Wojskowej Prokuratura Garnizonowej, a w następnym po zaciętym i emocjonującym spotkaniu przeciwko zespołowi Sądu Okręgowego w Olsztynie pod wodzą kapitana drużyny adw. Zbigniewa terlika zwycięstwo odniosła drużyna adwokatów 2:1 w setach. Dzięki tej wygranej adwokaci zajęli pierwsze miejsce w grupie z prawem gry w meczu finałowym

Finał okazał się również zaciętym i bardzo emocjonującym spotkaniem, ku uciesze licznie zgromadzonej na trybunach widowni. Po zdecydowanej porażce w pierwszym secie adwokaci wspięli się na wyżyny swoich możliwości i wygrali drugiego seta doprowadzając do tie-break’a. Podrażnieni stratą seta radcowie prawni odnieśli przekonywujące zwycięstwo w trzeciej partii i tym samym całym meczu.

W „małym finale” spotkały się drużyny Sądu Okręgowego w Olsztynie oraz Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Prokuratorzy pomimo „posiłków” z drużyny radców prawnych ulegli sędziom 2:0.

Drużyna reprezentująca Izbę Adwokacką w Olsztynie wystąpiła w składzie: adw. Zbigniew Terlik (kapitan), adw. Piotr Jasiński, adw. Bartłomiej Wacław, adw. Wojciech Piłat, apl. adw. Radosław Okuszko oraz apl. adw. Maciej Piotrowski. Z powodu choroby zabrakło w naszej drużynie adw. Pawła Mąki - jednego z najlepszych zawodników naszej Izby. MVP (Most Valuable Player) turnieju został wybrany Marcin Walerzak reprezentujący Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie.

Gratulujemy naszym zawodnikom ambitnej postawy i drugiego miejsca.

relację przygotowali adw. Wojciech Piłat i adw. Jerzy Dobrzański.