TOGAGOLF 2016 - relacja

W dniach 3-4 września 2016 r. pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach już po raz kolejny gościło golfistów na XVII Turnieju TOGAGOLF 2016 organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. Jak co roku patronat nad turniejem objął Przewodniczący Komisji Integracji i Sportu Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Stanisław Estreich i Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz. Patroni honorowi wraz z Dziekanem ORA w Olsztynie adw. Andrzejem Kozielskim byli fundatorami pucharów.

Aktywnymi uczestnikami imprezy byli także członkowie NRA adw. Mirosława Pietkiewicz, adw. Ewa Krasowska i adw. Bartosz Grohman, którzy poznawali tajniki tej ponownie olimpijskiej dyscypliny.

W sobotę 3 września został rozegrany otwarty turniej główny XVII TOGAGOLF 2016, podczas którego adwokaci z Izby Białostockiej, Izby Katowickiej, Izby Lubelskiej, Izby Łódzkiej, Izby Olsztyńskiej, Izby Pomorskiej i Izby Szczecińskiej rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w V Mistrzostwach Izb Adwokackich w Golfie. Mistrzami Polski zostali adwokaci z Izby Katowickiej w składzie adw. Grzegorz Jaworski i adw. Robert Zając przed adwokatami z Izby Łódzkiej w składzie adw. Grzegorz Kwiatkowski i adw. Andrzej Piotrowski. W klasyfikacji indywidualnej triumfował adw. Rafał Celej z Warszawy przed adw. Grzegorzem Kwiatkowskim z Łodzi i adw. Grzegorzem Jaworskim z Izby Katowickiej. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła adw. Katarzyna Zawada z Olsztyna.

W pierwszym dniu klasyfikację „open” (turniej jest otwarty) w formacie stroke play brutto wygrał Cezary Łosko z Olsztyna uzyskując znakomity wynik 70 (-2), a w klasyfikacji netto wygrał Adam Sawicki obaj z Olsztyna. W klasyfikacji obejmującej pozostałe zawody prawnicze rywalizację wygrał Łukasz Kamiński.

Uroczyste zakończenie rozgrywanego w sobotę turnieju głównego, rozdanie pucharów i nagród zwycięzcom odbyło się w otwartym w tym roku domu klubowym, który jest jednym z najefektowniejszych obiektów tego typu w Polsce. Impreza kończyła się w późnych godzinach przy muzyce „na żywo”.

W niedzielę 4 września 2016 r. w turnieju indywidualnym XVII TOGAREWANŻ 2016, można było poprawić swoje wyniki z soboty. Tu bezkonkurencyjny okazał się adw. Artur Dejnowicz z Warszawy, który zajął pierwsze miejsce. Za nim uplasowali się adw. Robert Zając (Izba Katowicka) i adw. Andrzej Mataj (Izba Szczecińska). W klasyfikacji „open” triumfował w kategorii stroke play brutto Sławomir Hruboń w kategorii stableford netto Zbigniew Cichy z Olsztyna. Rywalizację prawników wygrał Piotr Ostaszewski z Warszawy.

Poza zawodami golfistów odbyła się Akademia Golfa dla początkujących oraz rozegrany został turniej na małym 6-dołkowym polu. W turniejach na dużym i na małym polu wzięło udział 94 osoby. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się Akademia Golfa dla początkujących. Dopisali adwokaci, dla których przejazd na te zawody aż ze Szczecina, Katowic czy Lublina nie stanowił problemu. Liczną grupę stanowili adwokaci z Izby Olsztyńskiej (12 osób).

Ogólnopolski Turniej Golfowy Adwokatów TOGAGOLF jest po Rejsie Adwokackim po Jezioraku drugą sztandarową imprezą Izby Olsztyńskiej. Jest rozgrywany od 2000 roku. Pomysłodawcą i organizatorem tych zawodów z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej od szesnastu lat jest adw. Jerzy Dobrzański. Na stronach www.togagolf.pl i www.mazurygolf.pl oraz http://www.adwokatura.pl/integracja/odbyl-sie-xvii-turniej-togagolf-2016/ są wyniki i relacje z tegorocznego turnieju i z lat ubiegłych.