RELACJA Z XXI RRJSU ADWOKACKIEGO PO JEZIORAKU (kopiuj 1)W dniach 9-12.06.2011r, odbył się XXI Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. adwokat Marii Budzanowskiej po Jezioraku. Był to rekordowy Rejs pod względem ilości uczestników , albowiem brały w nim udział 163 osoby. Uczestniczyło w Rejsie 36 jachtów żaglowych oraz 2 jednostki motorowe w tym jedną prowadził Przewodniczący komisji Sportu Rekreacji i Integracji Środowiska Adwokackiego NRA adwokat Stanisław Estreich.
W trakcie Rejsu odbyło się szereg imprez sportowych , w tym najważniejsza Regaty o Puchar Prezesa NRA. Odbyły się również spotkania i zabawy towarzyskie z udziałem najlepszego zespołu szantowego z Iławy Jacka Woźniaka oraz znanego w Polsce duetu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej a na balu wystąpił zespół cygański Hitano z Olsztyna
Podobnie jak w ubiegłym roku zwycięstwo w Regatach zapewniły sobie dwie osady z Warszawy . Pierwsze miejsce zajęła załoga ze sternikiem adwokat Anisą Gnacikowską , drugie adwokat Karol Drożdż, natomiast trzecie miejsce zajęła załoga aplikanta adwokackiego Macieja Skrzeczkowskiego. W kategorii Open Regaty wygrała załoga z Iławy w składzie : biegły sądowy Ryszard Osmański , prokurator Marcin Szklany i adwokaci Agnieszka Błażejewska i Magdalena Brzozowska .
Odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy prawnikami z Iławy i uczestnikami Rejsu . Ponownie zwyciężyła ekipa z Iławy z wynikiem 2:0 . odbył się również mecz prawników z Iławy z reprezentacją Bydgoszczy, gdzie również zwyciężyli prawnicy z Iławy stosunkiem 2;1. W tenisie stołowym zwyciężył radca prawny Sławomir Matczak , przed sędzią Bogdanem Bieńkiem i adwokatem Sławomirem Maciejewskim .
W mini maratonie pływackim zwyciężyła adwokat Agnieszka Massalska z Kielc, przed Agatą Daniszewską i Izą Derpińską. Natomiast w kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Arednt z Łodzi przed Maciejem Sobczakiem w Kielc i Piotrem Majewskim z Lublina.
Komitet Organizacyjny Rejsu wybrał Najwszechstronniejszego Żeglarza Rejsu i w tym roku zwyciężyła pierwszy raz kobieta adwokat Agnieszka Massalska z Kielc. Najsympatyczniejsza uczestniczką Rejsu została adwokat Agnieszka Błażejewska z Warszawy .
Na zakończenie Rejsu odbył się Bal Komandorski , na którym wręczono puchary i nagrody , w którym uczestniczył Prezes Naczelnej Rady Adwokackim , adwokat Andrzej Zwara , Sekretarz NRA adwokat Krzysztof Boszko , Rzecznik Dyscyplinarny NRA adwokat Ewa Krasowska , Skarbnik NRA adwokat Mirosława Pietkiewicz ,członek prezydium NRA adwokat Monika Strus-Wołos oraz adwokat Rajmund Żuk.
Uczestniczyli również w balu , pani Dziekani ORA w Płocku adwokat Joanna Kaczorowska oraz Dziekan ORA w Bydgoszczy Bogusław Owsianik , uczestniczył również w Rejsie Dziekan ORA w Rzeszowie adwokat Władysław Finiewicz .
Patronem medialnym Rejsu jak również wszystkich imprez sportowych organizowanych przez ORA w Olsztynie była Telewizja Polska , natomiast przygotowania oraz Rejs utrwaliła w obiektywie Pani Anita Czarniecka z Gdańska.
Komitet organizacyjny dziękuje wszystkim za udział w Rejsie , które odbywają się od 1979 roku . Serdecznie zapraszamy do udziału w Rejsie w przyszłym roku.
Bliższe informacje o Rejsie znajdą zainteresowania w najbliższych dniach na stronie www.rejsadwokacki.pl .

Dziekan ORA w Olsztynie
adwokat Andrzej Kozielski

KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.