XII TURNIEJ TOGA GOLF - RELACJA (kopiuj 1)

W dniach 24-25 września 2011 r. już po raz dwunasty na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna został rozegrany turniej XII TOGA GOLF 2011. Organizatorem turnieju od 12 lat jest Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Jest to najstarsza impreza golfowa rozgrywana na jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce istniejąca od momentu powstania tego pola.
Tak jak sugeruje nazwa, turniej TOGAGOLF, to spotkanie golfistów – prawników. Toga, urzędowy strój adwokatów, radców prawnych, sędziów i prokuratorów jest hasłem wywołującym jednoznaczne skojarzenie z tymi zawodami prawniczymi. Impreza jest otwarta i udział w niej biorą także golfiści nie będący prawnikami, którzy tradycyjnie walczyli w kategorii „open” o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna.
Ideą turnieju jest nie tylko rywalizacja i walka o wynik ale przede wszystkim integracja środowisk prawniczych z całej Polski i popularyzacja tak wspaniałej dziedziny sportu jakim jest golf. Warto podkreślić, że jest to na świecie najbardziej popularna dyscyplina. Ani piłki nożnej ani żadnej innej konkurencji nie uprawia czynnie tak duża ilość osób jak golfa. Jest to sport dla każdego, w każdym wieku, można go uprawiać w każdej porze roku i niemal przy każdej pogodzie. Nie trzeba szukać partnera jak np. w tenisie czy drużyny. Można zagrać samotnie, choć niewątpliwe w towarzystwie zawsze jest przyjemniej. Wokół największych metropolii są dziesiątki pól golfowych, które są stale zajęte. Swą popularność golf zawdzięcza temu, że jest to doskonały relaks po pracy. Po dużym wysiłku umysłowym, kontakt z przyrodą, wyciszenie i koncentracja na grze, to niezaprzeczalne walory tego sportu. Ponadto na popularność golfa ma wpływ uniwersalna formuła tej dyscypliny, zgodnie z którą nawet najsłabszy zawodnik może zmierzyć się i wygrać z lepiej grającym, bo umiejętności golfistów koryguje tzw. handicap.
W Polsce golf przebijał się z trudem. Na szczęście ta dziedzina sportu obecnie rozwija się bardzo dynamicznie, powstają nowe pola, szybko rośnie zainteresowanie tą dyscypliną
W najbliższym sąsiedztwie Olsztyna znajduje się pięknie położne i gościnne pole golfowe klubu Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Właśnie tam ORA w Olsztynie co roku już od 12 lat organizuje swój turniej.
TOGA GOLF to nie tylko impreza golfistów ale także impreza dla osób, które nigdy się z golfem nie zetknęły. To dla nich organizowana jest Akademia Golfa, w której osoby zainteresowane golfem poznają zasady gry i mają możliwość spróbowania swoich sił i pierwszych uderzeń.
W najważniejszym turnieju głównym TOGA GOLF 2011 rywalizację o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna wygrał Jan Dębek z Olsztyna, drugi był Piotr Iwankowski z Ostródy, a trzeci Bogdan Krzynówek z Warszawy. W rywalizacji prawników o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie pierwsze miejsce zajął Paweł Skarżyński z Warszawy, drugie Andrzej Kurkowski z Łodzi, trzecie Marta Narolska z Łodzi. W klasyfikacji adwokatów najlepszy był adw. Grzegorz Jaworski z Izby Adwokackiej w Katowicach, drugie miejsce zajął adw. Marek Stepułajtys z Izby Adwokackiej w Łodzi , a trzecie adw. Mirosław Narolski także z Izby Łódzkiej. Najlepszy wynik wśród sędziów w turnieju głównym osiągnął sędzia Marek Czecharowski z Warszawy. Wśród pań najlepszy rezultat osiągnęła Maria Mitukiewicz z Olsztyna, najdalej uderzał Witold Sikora, a najbliżej trafienia za pierwszym razem dołka (hole in one) był Grzegorz Siewiera z Łodzi. Najmniejszą ilością uderzeń pole pokonał Cezary Łosko z Olsztyna.
W drugim dniu rozegrany został turniej „TOGA REWANŻ”, w którym startowały osoby chcące poprawić swoje wyniki z pierwszego dnia, a także nowi uczestnicy zawodów, którzy nie mogli wziąć udziału turnieju głównym. Tę rywalizację wygrał Marek Szymański z Olsztyna, Roman Goździkowski z Olsztyna, a trzeci był Bogdan Lutomski z Łodzi. Wśród pań triumfowała Joanna Laskowska z Warszawy. W kategorii brutto najlepszy wynik osiągnął Janusz Sikora z Olsztyna.
Podczas dwóch dni imprezy sklasyfikowanych zostało 87 golfistów biorących udział w turniejach. Wśród golfistów- prawników uczestniczących w turnieju przeważali jak zwykle adwokaci, a w grupie „początkującej” aplikanci adwokaccy.W pierwszym dniu w turnieju o Puchary Prezydenta Miasta Olsztyna i Puchary Dziekana ORA w Olsztynie wystartowało 53, a w drugim dniu 34 golfistów. W Akademii Golfa swoich sił próbowało kilkanaście osób, a w konkursach pierwszego kroku wzięło udział 10 osób. W konkursach dla początkujących zdecydowanie lepsi od „swojej drugiej połowy” byli małżonkowie aplikantów adwokackich z Olsztyna Marek Czarnecki w konkursie na najdalsze uderzenie i Justyna Usowicz w konkursie „putting green”.
Na polu golfowym pojawili się także kibice, rodziny uczestników i osoby, które chciały zobaczyć jak odbywają się takie zawody. Ogółem pole golfowe w Naterkach z okazji turnieju TOGAGOLF gościło ponad 150 osób.
Turniej zorganizowała i finansowała Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Sponsorami byli: Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie, Polskie Biuro Podróży Olsztyn sp. z o.o. Laboratorium Eris, Mir-Wit Olsztyn, Wydawnictwo Prawnicze Lexis Nexis. Upominki ufundowali także członkowie MG&CC Marek Nowakowski, Kazimierz Mitukiewicz i Szczepan Chmay. Tradycyjnie wieczorem odbyła się miła uroczystość zakończenia turnieju i rozdanie pucharów i nagród. Puchary wręczał adw. Andrzej Kozielski - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, T. Żmijewski Doradca Prezydenta Miasta Olsztyna i adw. Jerzy Dobrzański organizator imprezy.
Po uroczystości wręczenia nagród odbyła się uroczysta kolacja z niespodziankami. Podczas gorących kuluarowych dyskusji padł pomysł rozegrania I Drużynowych Mistrzostw Polski Adwokatów podczas XIII TOGA GOLF, w których startowałyby drużyny z każdej Izby, a także stworzenia grupy aplikantów grających w golfa.
W tym roku dopisała pogoda. Piękna polska jesień sprawiła, że uczestnicy mogli podziwiać pole golfowe w pełnej krasie .Wyjeżdżali zrelaksowani i pełni dobrych wrażeń zapowiadając swój udział w kolejnym XIII Turnieju Toga Golf w przyszłym roku.
Wyniki na stronie www.togagolf.pl

KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.