SUKCES ADWOKATÓW IZBY OLSZTYŃSKIEJ

 
SUKCES ADWOKATÓW IZBY OLSZTYŃSKIEJ
 
 
 

 

W dniach 11-12 września 2021 r. na pięknym polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna został rozegrany XXII Turniej TOGA GOLF 2021. Dopisała pogoda i humory uczestników. 

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę rozegrany został turnieju główny TOGA GOLF, w którym wzięło udział 103 gofistów. Osoby zainteresowane golfem (30 osób) poznały reguły i próbowały swych sił w Akademii Golfa. W drugim dniu zawodów, w niedzielę golfiści starali się poprawić swoje osiągnięcia podczas turnieju Toga Rewanż. Taka próba była traktowana przez adwokatów jak apelacja, więc od przyszłego roku turniej w drugim dniu zmienia nazwę na Toga Apelacja. Początkujący golfiści w tym czasie mieli swój turniej na małym 6 dołkowym polu. 

Wielki sukces odnieśli adwokaci reprezentujący Izbę Adwokacką w Olsztynie. W X Mistrzostwach Polski Izb Adwokackich w Golfa zwyciężyła drużyna naszej izby w składzie adw. Katarzyna Zawada i adw. Jan Wasilewski przed Izbą Adwokacką w Łodzi (adw. Elżbieta Wolschendorf Łazowska, adw. Jagoda Wolska), Izbą Adwokacką w Warszawie (adw. Wojciech Bagiński, adw. Paweł Schubert), Izbą Adwokacką w Szczecinie (adw. Mirosław Łopatto, adw. Andrzej Mataj) i Pomorską Izbą Adwokacką (adw. Stanisław Borzdyński, adw. Roman Olszewski). 

W klasyfikacji indywidualnej adwokatów XXII Toga Golf 2021 zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada (Olsztyn) przed adw. Grzegorzem Jaworskim (Katowice) i adw. Jagodą Wolską (Łódź). W kategorii prawników zwyciężył Dariusz Kwiatkowski (Warszawa), przed Wojciechem Kottikiem (Olsztyn) i Andrzejem Olszewskim (Szczecin). Rywalizację Open Stroke Play Brutto wygrał Michał Śladowski przed Kamilem Skórą i Lechem Sokołowskim. Wieczorem golfiści i licznie przybyli goście cieszyli się ze spotkania na uroczystej kolacji, której atrakcjami były konkursy i tańce.

W niedzielnym turnieju Toga Rewanż zwyciężył adw. Stanisław Borzdyński (Gdańsk) przed adw. Pawłem Dowgwiłłowiczem (Olsztyn) i adw. Maciejem Linzenbarth (Kraków). Wśród prawników najlepszy był Sebastian Urban z Warszawy, a rywalizację w kategorii Open wygrał Jan Sikorski z Krakowa. Klasyfikacja open turnieju Toga Golf i Toga Rewanż jest dostępna tutaj:  https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/v31/#/6099/info i  https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/v31/#/6559/info      

W golfa można zacząć grać w każdym wieku i nasza impreza właśnie do takiej aktywności zachęca adwokatów i aplikantów adwokackich. Jest coraz większe zainteresowanie golfem w naszym środowisku. Duży wkład w popularyzację tej dyscypliny odgrywa Turniej TOGA GOLF. Jest to od lat największa i najpopularniejsza golfowa impreza adwokacka. Golf pozwala na znakomity relaks i pomaga skutecznie oderwać się od codziennych stresów związanych z zawodem adwokata. Ważna jest otwarta formuła Wydarzenia, gdyż promuje Adwokaturę wśród jego uczestników – ludzi wpływowych w swoich środowiskach. Niektórzy uczestnicy biorący udział niemal we wszystkich edycjach tworzą zgraną społeczność golfową i adwokacką. Wzrostowi zainteresowania golfem nie przeszkadza pandemia albowiem gra toczy się na świeżym powietrzu z zachowaniem odległości między graczami. 

Gośćmi i uczestnikami Wydarzenia byli Michał Kontraktowicz - Wójt Gminy Stawiguda, adw. Sławomir Ciemny Przewodniczący Komisji Rewizyjnej NRA, adw. Stanisław Estreich - członek Prezydium NRA Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej i adw. Andrzej Kozielski członek tejże komisji, adw. Stefan Salamon – Dziekan ORA w Olsztynie, adw. Mirosława Pietkiewicz członek NRA, adw. Grzegorz Puszkarski Wiceprezes Polskiego Związku Golfa.

TOGA GOLF jako golfowy turniej prawniczy jest rozpoznawalną marką ściśle związaną z Adwokaturą. Turniej TOGAGOLF organizuje od 21 lat Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Od kilku lat współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Tomaszkowo. Sponsorem Wydarzenia jest Naczelna Rada Adwokacka. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszam do odwiedzenia strony www.togagolf.pl . 

adw. Jerzy Dobrzański

organizator turnieju

 

link do galerii zdjęć: http://olsztyn.adwokatura.pl/galeria/25/xxii-turniej-toga-golf-2021

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.