Ślubowanie adwokackie w Izbie Olsztyńskiej

W dniu 29 sierpnia 2022 r. w sali konferencyjnej hotelu „Omega” w Olsztynie przed dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie adw. Stefanem Salamonem ślubowanie adwokackie złożyło 18 nowych adwokatów Izby Adwokackiej w Olsztynie, którzy w maju 2022 r. pomyślnie zdali egzamin adwokacki: adw. Paulina Weronika Belowska, adw. Małgorzata Chojnacka, adw. Dominik Piotr Dąbrowski, adw. Paulina Głownia, adw. Justyna Górska, adw. Monika Joanna Grajewska, adw. Karol Ludwik Juchniewicz, adw. Mikołaj Andrzej Kozielski, adw. Krzysztof Łątkowski, adw. Ewa Margalska, adw. Adam Piotr Panufnik, adw. Ilona Karolina Siwkowska, adw. Tomasz Sławomir Smoliński, adw. Dominika Tomanek, adw. Magdalena Tyska, adw. Laura Urbańska, adw. Monika Amanda Waraksa, adw. Michalina Zyta Węgrzynowska. 

Rangę tej uroczystości podkreśliła obecność wszystkich byłych dziekanów ORA w Olsztynie, którzy nadal wykonują zawód adwokata: adw. Mirosławy Pietkiewicz (obecnie Członka NRA, Przewodniczącej CZW), adw. Rajmunda Żuka, adw. Andrzeja Kozielskiego, a także Wicedziekana obecnej ORA w Olsztynie adw. Jerzego Dobrzańskiego i Kierownika Szkolenia Aplikantów adw. Sylwii Żuk-Białozór.

W ślubowaniu uczestniczyli członkowie rodzin nowych adwokatów, osoby im bliskie, patroni, przyjaciele, koleżanki i koledzy, a także przedstawicielka Wydawnictwa Wolters Kluwer – Pani Olga Partyka i przedstawiciel Wydawnictwa C.H. Beck – Pan Jan Kóż, którzy przekazali nowym adwokatom okresowe dostępy do programów prawniczych LEX i LEGALIS.

Na początku uroczystości zebranych serdecznie powitał dziekan ORA w Olsztynie, który pogratulował nowym adwokatom pomyślnie zdanego egzaminu adwokackiego, podkreślił znaczenie ślubowania adwokackiego i wskazał, że rota ślubowania powinna być dla adwokata drogowskazem w jego życiu zawodowym i prywatnym. Przypomniał, że przy wykonywaniu tego trudnego zawodu mogą zawsze liczyć na pomoc i wsparcie samorządu adwokackiego i dziekana Rady. Następnie obecni na sali patroni nowych adwokatów założyli na ich ramiona togi adwokackie, co w Izbie Adwokackiej w Olsztynie stało się zwyczajem i symbolizuje pasowanie na adwokata.

Po założeniu tóg nowi adwokaci złożyli ślubowanie adwokackie i podpisali protokół z tej czynności. Była to bardzo wzruszająca chwila dla wszystkich zebranych.

Po zakończeniu ślubowania dziekan Rady odczytał list z gratulacjami i życzeniami od Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Przemysława Rosatiego i przekazał adwokatom, którzy najlepiej zdali egzamin adwokacki, ufundowane przez Prezesa NRA prezenty książkowe. Otrzymali je: adw. Justyna Górska i adw. Tomasz Sławomir Smoliński.  Wraz z gratulacjami Prezes NRA życzył nowym adwokatom, „aby w nadchodzących latach działalności w Adwokaturze zawsze pamiętali o tym, co najważniejsze dla naszego zawodu – rzetelności, uczciwości i szacunku dla praw i godności drugiego człowieka”.

W dalszej kolejności życzenia i gratulacje nowym adwokatom złożyli: adw. Stefan Salamon, adw. Mirosława Pietkiewicz, adw. Rajmund Żuk, adw. Andrzej Kozielski, adw. Jerzy Dobrzański i adw. Sylwia Żuk-Białozór, zaś adw. Andrzej Kozielski przekazał wszystkim nowym adwokatom prezenty książkowe od Prezesa Biblioteki „Palestry” adw. Andrzeja Zwary. Była to książka „Nowe technologie w praktyce prawnika”, która niewątpliwie będzie bardzo pomocna w wykonywaniu zawodu adwokata w XXI wieku.

Po tych życzeniach i prezentach przyszedł czas na gratulacje i życzenia od osób bliskich i patronów nowych adwokatów. Zostały również wykonane pamiątkowe fotografie.

Na twarzach wszystkich nowych adwokatów widoczna była radość i optymizm. Niech tak będzie w Ich dalszym życiu! Życzymy Im wielu sukcesów, satysfakcji płynącej z wykonywania zawodu adwokata oraz szczęścia i pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

                                                                                                     Adw. Stefan Salamon

Link do galerii zdjęć: http://olsztyn.adwokatura.pl/galeria/29/slubowanie-adwokackie-w-izbie-olsztynskiej

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.