TOGAGOLF 2022 - RELACJA

Zakończył się XXIII Turniej Adwokatów TOGAGOLF 2022

W dniach 10-11 września 2022 r. na polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna został rozegrany XXIII Turniej TOGAGOLF 2022. Jest to najstarszy ogólnopolski turniej golfowy w Polsce rozgrywany co roku w jednym miejscu. Turniej popularyzuje zawód adwokata w środowisku związanym z biznesem i integruje nasze środowisko. TOGAGOLF jest jedną z największych imprez golfowych w Polsce. W tym roku zdecydowaliśmy się na ograniczenie ilości uczestników do 100 osób.

Rozegrane zostały kolejne XI Drużynowe Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. W tej rywalizacji zwyciężyła drużyna izby olsztyńskiej w składzie adw. Krzysztof Królikowski i adw. Jan Wasilewski przed izbami: warszawską (adw. Kamil Miężalski i adw. Wojciech Bagiński), łódzką (adw. Grzegorz Kwiatkowski i adw. Andrzej Piotrowski) wrocławską (adw. Andrzej Pasierski i adw. Mateusz Szymański) oraz szczecińską (adw. Andrzej Mataj i adw. Mirosław Łopatto). W turnieju indywidualnym triumfował adw Krzysztof Królikowski. kolejne miejsca zajęli adw Kamil Miężalski, adw. Jan Wasilewski, adw. Wojciech Bagiński, adw. Andrzej Piotrowski, adw. Mateusz Szymański.  Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła adw. Zofia Woźniak z Warszawy. W rywalizacji open brutto zwyciężył Kamil Skóra, a w netto Paweł Szewczak. Klasyfikację prawników spoza palestry wygrał r.pr. Radosław Radowski. Odbyła się Akademia Golfa, w której osoby zainteresowane mogły spróbować swych sił. Dzień zakończyła uroczysta kolacja, podczas której odbył się koncert wirtuoza gitary z Chile.

Tradycyjnie w niedzielę można było poprawić swoje wyniki podczas turnieju Toga Rewanż. Wystartowało 68 osób. Bezapelacyjnie w drugim dniu zawodów zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada z Olsztyna przed adw. Grzegorzem Kwiatkowskim z Łodzi i adw. Kamilem Miężalskim z Warszawy. W pozostałych kwalifikacjach zwyciężyli Sławomir Rytych (brutto), Wojciech Majcherczyk (netto) i Krzysztof Wolski (prawnicy).

Gościem i aktywnym uczestnikiem Wydarzenia był adw. Stanisław Estreich - członek Prezydium NRA Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, a także adw. Andrzej Kozielski członek tejże komisji, adw. Stefan Salamon – Dziekan ORA w Olsztynie, Michał Kontraktowicz - Wójt Gminy Stawiguda.

TOGAGOLF jako golfowy turniej adwokatów jest rozpoznawalną marką ściśle związaną z Adwokaturą. Turniej organizuje od 23 lat Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie, ostatnio z udziałem miejscowego Stowarzyszenia „Tomaszkowo”. Sponsorem Wydarzenia jest Naczelna Rada Adwokacka, a honorowym patronem imprezy był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Więcej informacji o turnieju jest na stronie www.togagolf.pl.

 

adw. Jerzy Dobrzański
wicedziekan ORA w Olsztynie
organizator turnieju

Galeria TOGAGOLF2022

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.